Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне заволодіння землею: куди звертатися?

1
17:01, 20.09.2024
Незаконне заволодіння землею: куди звертатися?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, є власником земельної ділянки в сільській місцевості, яку отримав в наслідство від батька, що був переселенцем. Згідно з документами, ця ділянка землі була надана моєму батькові в користування ще в радянські часи, але після його смерті я здійснив перереєстрацію на своє ім'я. Однак, недавно я виявив, що комунальне підприємство місцевого сільського самоврядування без мого відома та згоди проводить земляні роботи на частині моєї ділянки. Вони відмовляються припинити роботи, стверджуючи, що мають на це право, оскільки моя земля є частиною території колишнього колгоспу, що був ліквідований, а тепер є власністю громади. Я намагався звернутися до місцевого сільського голови, але він відмовив мені в розгляді моєї скарги, посилаючись на те, що комунальне підприємство має всі необхідні дозволи від районної державної адміністрації. Якщо вони продовжать роботи, це може призвести до знищення моєї врожайної землі та спричинити значні матеріальні збитки. Яким чином я можу захистити свої права у цій ситуації? Чи можу я оскаржити дії комунального підприємства в суді? Які документи мені потрібно підготувати для цього? Чи можу я вимагати компенсації за збитки, якщо доведу, що моя земля була незаконно використана?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:43, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Згідно з законодавством України, ви як власник земельної ділянки маєте право на захист своєї власності від незаконного втручання. Відповідно до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, а також захищати її від протиправних посягань. Згідно з Цивільним кодексом України (стаття 386), власник має право вимагати усунення перешкод у здійсненні права власності.

Першим кроком у цій ситуації є звернення до місцевої ради або комунального підприємства з письмовою вимогою припинити роботи та роз'яснити на підставі яких документів вони вважають, що мають право проводити такі роботи. Якщо відповідь буде незадовільною або роботи не припиняться, ви маєте право звернутися до суду.

Для подання позову до суду вам знадобляться такі документи:
1. Документи, що підтверджують ваше право власності на земельну ділянку (наприклад, державний акт на право власності або витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).
2. Документи, що підтверджують факт проведення земляних робіт на вашій ділянці (фотографії, акти обстеження, свідчення свідків).
3. Копія вашої заяви до сільської ради або комунального підприємства та відповідь на неї (якщо така є).
4. Інші документи, які можуть підтвердити заподіяння збитків (наприклад, оцінка збитків, проведена незалежним експертом).

Ви також маєте право вимагати компенсації за збитки, якщо доведете, що ваше право було порушено. Це передбачено статтею 22 Цивільного кодексу України, яка говорить про відшкодування збитків.

Для більш ефективного захисту ваших прав, рекомендується звернутися за допомогою до адвоката, який зможе надати професійну правову допомогу у підготовці документів та представництві ваших інтересів у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы