Допоможіть, будь-ласка. Я оформляю договір даріння на 2ділянки і будинок від батька мені. І на останньому етапі, мені нотаріус повідомляє, що на батька на земельну ділянку на якої стоїть будинок накладено арешт виконавчою службою. Я почала телефонувати в виконавчу службу, і там мені повідомили, що на батькові два виконавчих провадження, один на 352,40грн-судовий збір, 20400грн-за водіння в нетверезому стані.
Моєму батькові не приходила ні повістка на суд, ні рішення суду, ні постанова про відкриття виконавчого провадження, ні постанова про опис і накладення арешту на земельну ділянку.
В Законі України «Про виконавче провадження» та в його поясненнях та методологіях я знайшла такі статті:
Аналіз норм ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» свідчить про те, що перед тим, як застосовувати засоби і способи примусу, державний виконавець повинен пересвідчитися, чи отримав боржник копію постанови про відкриття виконавчого провадження, яка має бути направлена на зазначену у виконавчому документі адресу боржника та встановити факт отримання боржником копії цієї постанови, якою встановлено строк для добровільного виконання рішення. Отже, у разі з’ясування факту неодержання боржником копії постанови про відкриття виконавчого провадження державний виконавець не вправі вчиняти виконавчі дії.
У статті 48 цього ж закону сказано: «У разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.» … «Постанова про опис та арешт майна (коштів) підписується виконавцем, понятими, зберігачем майна, боржником та стягувачем, їх представниками, а також іншими особами, які були присутні при проведенні опису майна (коштів).»
По-перше, батьку нічого не приходило, він нічого не підписував, це раз.
По-друге, чи мала право виконавча служба накласти арешт на земельну ділянку, якщо сума штрафу менша чи 20 мінімальних заробітних плат 20*3723=74460грн.
Причому на момент підписання протоколу ДАЇ відповідно до постанови санкції за керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння йому були такі: «Якщо водій попався нетверезий за кермом у перший раз, він сплатить 10200 грн та позбавиться водійських прав строком на один рік». Цікавить чому штраф збільшився в два рази і чи мали вони право збільшити розмір штрафу вдвічі.
Але першочергово цікавить чи мали вони право накладати арешт.
Буду дуже вдячна за відповідь.
//zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19
markevich.elena.sergeevna@gmail.com
Уважаемый специалист!
Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!
Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.
Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.
Ответьте на вопрос (ваша консультация):
Уважаемый пользователь!
Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!
Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.