Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Незаконне вилучення земельної ділянки

1
11:18, 21.09.2024
Незаконне вилучення земельної ділянки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Є така ситуація: я володію земельною ділянкою в межах села, яка перебуває у моєму приватному власництві. Ділянка є землею сільськогосподарського призначення, яку я використовую для ведення особистого селянського господарства. Недавно я дізнався, що місцева рада прийняла рішення про відведення моєї землі під будівництво дитячого садка. Я не отримав жодних попередніх повідомлень або пропозицій щодо викупу землі. Які юридичні кроки я повинен зробити, щоб захистити свої права на власність? Чи може місцева рада вилучати приватну землю без згоди власника? Якими нормами адміністративного права керуватися в такій ситуації? Чи можу я вимагати відшкодування вартості землі та втраченого врожаю? Чи є можливість оскаржити рішення місцевої ради в судовому порядку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
11:39, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації питання захисту прав на землю регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України та Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні". Згідно з частиною першою статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Вилучення приватної власності можливе лише на підставі закону, за умови попереднього і повного відшкодування вартості, а також лише в разі суспільної необхідності.

1. **Оскарження рішення місцевої ради**: Ви маєте право звернутися до адміністративного суду з позовом про оскарження рішення місцевої ради, яке стосується відведення вашої землі. Згідно з частиною першою статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, ви можете оспорити рішення суб'єктів владних повноважень, якщо вважаєте, що вони прийняті з перевищенням повноважень або з порушенням ваших прав.

2. **Вимагання відшкодування**: У разі вилучення земельної ділянки для суспільних потреб, згідно з статтею 146 Земельного кодексу України, власник має право на повну компенсацію вартості землі та збитків, включаючи втрату врожаю. Вам необхідно звернутися до місцевої ради з вимогою про відшкодування, а у разі відмови - до суду.

3. **Захист права власності**: Стаття 321 Цивільного кодексу України гарантує непорушність права власності. Якщо вилучення відбувається без вашої згоди, це може бути підставою для подання позову про захист вашого права власності.

4. **Перевірка законності дій місцевої ради**: Ви можете звернутися до органів прокуратури або до вищестоящих органів самоврядування з проханням перевірити законність дій місцевої ради щодо вашої земельної ділянки.

Таким чином, ваші подальші дії можуть включати звернення до суду для оскарження рішення та вимоги відшкодування, а також консультацію з адвокатом для забезпечення ефективного захисту ваших прав.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы