Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконні дії поліції

1
01:53, 21.09.2024
Незаконні дії поліції
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, що проживає на території м. Києва, стала свідком та учасником ситуації, що, на мою думку, суперечить нормам адміністративного права. Кілька днів тому, мене зупинила патрульна поліція за порушення правил дорожнього руху. Проте, я вважаю, що мої дії не були порушенням, а в дійсності поліцейські вчинили незаконні дії. Вони здійснили зупинку без відповідних підстав, відмовилися представити службове посвідчення на моє прохання, а також намагалися скласти на мене протокол без відповідного обгрунтування і доказів. Я вважаю, що мої права були порушені, і хотіла б знати, які юридичні дії я можу вжити для відстоювання своїх прав. Чи є це порушенням адміністративного права і які кроки мені слід зробити для того, щоб відстояти свої права, в тому числі подати скаргу на дії поліції, звернутися до суду? Які документи, свідчення, докази мені необхідно зібрати для того, щоб моє скарження було ефективним? Чи маю я право на компенсацію моральної шкоди в разі, якщо буде доведено, що дії поліції були незаконними?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:07, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли ви вважаєте, що дії працівників патрульної поліції були незаконними, важливо діяти в рамках законодавства України, щоб захистити свої права.

1. **Правові підстави для зупинки транспортного засобу**: Відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" (стаття 35), поліцейські мають право зупиняти транспортні засоби лише у визначених законодавством випадках, таких як порушення правил дорожнього руху, наявність інформації про причетність водія до злочину тощо. Якщо зупинка була здійснена без належних підстав, це може бути підставою для оскарження.

2. **Пред'явлення службового посвідчення**: Відповідно до статті 18 цього ж закону, на вимогу громадянина поліцейський зобов'язаний пред'явити своє службове посвідчення. Невиконання цього обов'язку є порушенням.

3. **Оскарження дій поліції**: Ви маєте право подати скаргу на дії поліцейських. Це можна зробити, звернувшись до Управління внутрішньої безпеки Національної поліції або до прокуратури. У скарзі слід детально описати ситуацію, вказати дату, час, місце події, дані поліцейських (якщо відомі), та додати наявні докази.

4. **Звернення до суду**: Якщо ви вважаєте, що ваші права були порушені, ви можете звернутися до адміністративного суду з позовом про визнання дій поліції неправомірними. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, ви маєте право вимагати скасування неправомірного рішення та відшкодування моральної шкоди.

5. **Збір доказів**: Щоб ваша скарга була ефективною, зберіть всі можливі докази: відеозаписи з місця події, свідчення очевидців, копії будь-яких документів, які були складені (наприклад, протокол), та інші докази, які можуть підтвердити вашу позицію.

6. **Компенсація моральної шкоди**: Відповідно до статті 1174 Цивільного кодексу України, ви можете вимагати відшкодування моральної шкоди, якщо буде доведено, що дії поліцейських були неправомірними і завдали вам моральної шкоди.

Важливо також проконсультуватися з адвокатом, який спеціалізується на адміністративному праві, щоб отримати професійну допомогу в підготовці документів та подальших діях.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Абсурт
19:56, 12.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы