Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Законність відмови в міському транспорті

1
16:36, 20.09.2024
Законність відмови в міському транспорті
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, є особою з інвалідністю другої групи, з проблемами опорно-рухового апарату. Згідно з Законом України "Про основи соціального захисту інвалідів в Україні", я маю право на безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті. Однак, водії регулярно відмовляють мені в посадці, посилаючись на те, що у них немає спеціального обладнання для перевезення людей на інвалідних візках. Отже, мені хотілося би дізнатися, чи мають вони право відмовляти мені в проїзді, з урахуванням того, що за Законом України "Про транспорт", транспортні засоби мають бути оснащені спеціальними пристроями або обладнанням для перевезення інвалідів. Якщо ж вони діють незаконно, які юридичні кроки я маю вжити щоб захистити свої права? Чи можу я звернутися до Державної служби України з питань транспорту або до суду? Чи можу я надати письмове звернення до міської ради або до перевізника з проханням про оснащення транспортних засобів спеціальним обладнанням? Чи є у мене можливість вимагати відшкодування моральної шкоди за порушення моїх прав?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:22, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Згідно з Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", особи з інвалідністю мають право на безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (стаття 38). Водночас, відповідно до Закону України "Про транспорт", транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів, повинні бути оснащені спеціальними пристроями або обладнанням для перевезення осіб з інвалідністю, зокрема тих, хто користується інвалідними візками (стаття 10).

Якщо водії відмовляють у посадці, посилаючись на відсутність спеціального обладнання, це є порушенням вашого права на безкоштовний проїзд. У такому випадку ви можете вжити кілька юридичних кроків для захисту ваших прав:

1. **Звернення до перевізника**: Рекомендується подати письмову скаргу до перевізника, в якій детально описати ситуацію, надавши дату, час і номер маршруту. Вимагайте розгляду вашого звернення та вжиття відповідних заходів.

2. **Звернення до міської ради**: Ви можете подати офіційне звернення до органу місцевого самоврядування з вимогою забезпечення належного оснащення міського транспорту спеціальним обладнанням для перевезення осіб з інвалідністю.

3. **Звернення до Державної служби України з безпеки на транспорті**: Ви маєте право подати скаргу до цього органу, який здійснює контроль за дотриманням транспортного законодавства.

4. **Судовий захист**: Ви можете подати позов до суду про визнання дій перевізника незаконними та з вимогою відшкодування моральної шкоди. Для цього доцільно зібрати докази, такі як свідчення очевидців або фото/відео фіксація інциденту, що підтверджують відмову у наданні послуг.

Відповідно до статті 1167 Цивільного кодексу України, ви маєте право вимагати відшкодування моральної шкоди у випадку порушення ваших прав. Однак, для успішного розгляду справи в суді необхідно буде довести факт спричинення моральної шкоди, а також причинний зв’язок між діями перевізника та шкодою, яку ви зазнали.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы