Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Лицензована охорона здоров'я в адміністративному праві України.

1
17:17, 25.09.2024
Лицензована охорона здоров'я в адміністративному праві України.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю право на доступ до медичної допомоги. Однак, випадки, коли медичні працівники відмовляють у наданні медичної допомоги без належного обґрунтування, стають все частішими. Чи є відмова у наданні медичної допомоги мною, як громадянином, порушенням моїх прав? Які юридичні механізми захисту гарантованих законом прав у сфері медичної допомоги можна використати у випадку незаконної відмови медичного закладу? Чи можна звертатися до адміністративних органів з цим питанням і які санкції можуть бути застосовані до медичних працівників у разі порушення моїх прав?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:45, 25.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відмова у наданні медичної допомоги без належного обґрунтування дійсно може вважатися порушенням ваших прав як пацієнта. Конституція України в статті 49 гарантує кожному право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Згідно з цим, держава забезпечує доступну для всіх громадян медичну допомогу, а також сприяє розвитку державних, комунальних та приватних закладів охорони здоров'я.

Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" також закріплює право громадян на медичну допомогу. Особливо це стосується статті 6, яка визначає право кожного на кваліфіковану та своєчасну медичну допомогу. Відповідно до статті 34 цього ж закону, медичні працівники зобов'язані надавати медичну допомогу у випадках, коли вона є необхідною.

Якщо вам відмовили в наданні медичної допомоги без законних підстав, ви маєте право на захист своїх прав. Можливими юридичними механізмами є:

1. **Подання скарги до керівництва медичного закладу:** Ви можете в письмовій формі звернутися до головного лікаря чи керівника установи з вимогою розгляду вашої ситуації та надання обґрунтованої відповіді.

2. **Звернення до органів охорони здоров'я:** Ви можете звернутися до місцевих органів управління охорони здоров'я, таких як департаменти чи управління охорони здоров'я відповідної області або міста.

3. **Подання скарги до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:** Це є ще один спосіб захисту ваших прав, якщо ви вважаєте, що вони були порушені.

4. **Судовий захист:** Ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист прав, якщо всі інші засоби захисту не дали результату або є недостатніми.

Щодо санкцій, які можуть бути застосовані до медичних працівників за порушення ваших прав, то вони можуть варіюватися від дисциплінарних заходів, таких як догана чи звільнення, до адміністративної відповідальності. У разі доведення значних порушень можливе навіть порушення кримінальної справи за статтею 139 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за ненадання допомоги хворому медичним працівником.

Таким чином, для захисту своїх прав ви маєте використовувати всі наявні законодавчі механізми і не залишати подібні випадки без уваги.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы