Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права та обов'язки співвласників житла

1
19:27, 29.09.2024
Права та обов'язки співвласників житла
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я Віка, співвласниця квартири разом зі своїм колишнім чоловіком, і ми не можемо домовитися щодо подальшого використання житла. Я хочу продати свою частину, але він не погоджується. Чи можу я примусити його продати свою частину або які інші варіанти вирішення цієї ситуації є можливими відповідно до законодавства України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:37, 29.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з законодавством України, співвласники мають рівні права на володіння та користування спільним майном. Якщо між співвласниками виникають суперечки щодо володіння, використання або розпорядження спільним майном, це питання може бути вирішене відповідно до Цивільного кодексу України.

1. **Продаж частки**: Власник частки у спільній власності має право продати свою частку. Однак, інший співвласник має переважне право на купівлю цієї частки за ціною, за якою вона продається третій особі, і на інших рівних умовах (ст. 362 Цивільного кодексу України). Для реалізації цього права ви повинні письмово повідомити іншого співвласника про намір продати частку із зазначенням ціни та інших умов. Якщо протягом одного місяця з дати отримання повідомлення він не скористається своїм переважним правом, ви можете продати частку третій особі.

2. **Поділ майна в натурі**: Якщо ви не можете домовитися з колишнім чоловіком, ви можете звернутися до суду з позовом про поділ майна в натурі (ст. 364 Цивільного кодексу України). Суд може прийняти рішення про поділ майна, якщо це можливо без значної шкоди для його призначення.

3. **Визначення порядку користування**: Ви також можете звернутися до суду з позовом про визначення порядку користування спільним майном, якщо не вдається дійти згоди з іншим співвласником (ст. 358 Цивільного кодексу України).

4. **Викуп частки**: Якщо поділ майна в натурі неможливий, ви можете звернутися до суду з вимогою про викуп вашої частки іншим співвласником, якщо це не суперечить закону та можливостям іншого співвласника.

Важливо зауважити, що будь-які дії, пов'язані з розпорядженням спільним майном, повинні бути юридично обґрунтованими і відповідати чинному законодавству України. Для отримання більш детальної консультації рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы