Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Податкові пільги для малого бізнесу: складнощі та нюанси.

1
13:34, 22.09.2024
Податкові пільги для малого бізнесу: складнощі та нюанси.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником невеликого приватного підприємства в Україні, що займається роздрібною торгівлею. Ми працюємо більше року і платимо всі необхідні податки. Однак, я чув, що для малого бізнесу існують певні податкові пільги і виникає ряд запитань: Які саме податкові пільги передбачені для малого бізнесу в Україні? Чи маємо ми право на них як підприємство, що працює більше року? Чи потребує отримання цих пільг деяких спеціальних умов або відповідності певним критеріям? Якщо так, то які саме критерії ми повинні відповідати? Які документи необхідно подати для отримання податкових пільг? Чи можливо отримати пільги зворотним ходом, якщо ми вже сплатили податки? Які юридичні наслідки чекають на нас, якщо ми використаємо ці пільги неправильно?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:50, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні для малого бізнесу передбачено декілька податкових пільг, які можуть допомогти зменшити податкове навантаження. Основним механізмом для цього є спрощена система оподаткування.

1. **Спрощена система оподаткування:** Відповідно до Податкового кодексу України, спрощена система передбачає можливість обрання єдиного податку, що значно спрощує процес оподаткування для малого бізнесу. Існує кілька груп платників єдиного податку, кожна з яких має свої критерії та ставки. Наприклад, для третьої групи (яка найчастіше обирається для роздрібної торгівлі) обмеження по доходу становить 7 мільйонів гривень на рік (ст. 291 ПКУ).

2. **Критерії для переходу на спрощену систему:** Ви повинні відповідати певним вимогам, зокрема не перевищувати обсяги доходу, що визначені для вашої групи, та займатися дозволеними видами діяльності. Також ви не повинні мати податкового боргу на момент переходу на спрощену систему (ст. 291.4 ПКУ).

3. **Документи для переходу:** Для переходу на спрощену систему оподаткування необхідно подати заяву до податкового органу за місцем реєстрації підприємства. Цю заяву слід подати не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного календарного кварталу (ст. 298 ПКУ).

4. **Повернення надміру сплачених податків:** Якщо ви вже сплатили податки за загальною системою, але маєте право на спрощену, можливе коригування. Це питання регулюється статтею 43 ПКУ, яка передбачає повернення надміру сплачених сум за заявою платника податків.

5. **Юридичні наслідки неправильного використання пільг:** Неправильне використання податкових пільг може призвести до нарахування штрафів та пені, а також до обов'язку сплати всіх недоплачених сум податків. Це питання регулюється статтею 123 ПКУ, яка визначає відповідальність за неправильне застосування податкових режимів.

Зважаючи на вищенаведене, рекомендовано проконсультуватися з податковим консультантом або юристом, щоб переконатися в правильності застосування пільгових режимів та уникнути можливих негативних наслідків.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы