Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Неправомірні дії контролюючих органів: проблеми та шляхи вирішення

1
22:11, 20.09.2024
Неправомірні дії контролюючих органів: проблеми та шляхи вирішення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як власник невеликого бізнесу, стикнувся з проблемою адміністративного втручання з боку контролюючих органів, які, на мою думку, перевищили свої повноваження. На моєму підприємстві недавно проводилася перевірка, після якої мені було вручено протокол про адміністративне правопорушення. Однак, я вважаю, що контролюючий орган не мав достатніх підстав для проведення такої перевірки, а також виписування цього протоколу, оскільки він був базований на недостовірних відомостях. Відповідно до мого розуміння адміністративного законодавства, такі дії контролюючих органів можуть бути визнані неправомірними і скасованими судом. Я хочу звернутися до суду з позовом про визнання дій контролюючого органу незаконними, скасування протоколу про адміністративне правопорушення і відшкодування моральної шкоди, завданої неправомірними діями. Проте, я частково заплутався в нюансах адміністративного права, тому хотів би отримати професійну юридичну консультацію. Яким чином краще формулювати позовні вимоги, який порядок дій мені слід дотримуватися, які докази необхідно зібрати для підтвердження неправомірності дій контролюючого органу? Також мене цікавить, які є строки подання позову і які дії слід вжити в разі пропуску цих строків?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:38, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, що виникла, варто діяти в рамках адміністративного судочинства. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ), ви маєте право оскаржити дії контролюючих органів, якщо вважаєте їх неправомірними.

По-перше, вам слід подати адміністративний позов до окружного адміністративного суду за місцем знаходження контролюючого органу. Відповідно до статті 6 КАСУ, будь-яка особа має право звернутися до суду, якщо вважає, що її права чи інтереси порушені владними управлінськими рішеннями.

При формулюванні позовних вимог, вам слід чітко вказати:
1. Визнання дій контролюючого органу незаконними.
2. Скасування протоколу про адміністративне правопорушення.
3. Відшкодування моральної шкоди.

Щодо доказів, необхідно зібрати:
- Копії документів, на підставі яких проводилася перевірка.
- Протокол перевірки та протокол про адміністративне правопорушення.
- Документи, що підтверджують вашу позицію про недостовірність відомостей, на яких базувалося рішення.
- Свідчення від працівників або інших осіб, які можуть підтвердити вашу позицію.

Строки подання позову встановлені статтею 122 КАСУ і становлять 6 місяців з дня, коли ви дізналися або повинні були дізнатися про порушення ваших прав. У разі пропуску цього строку, ви можете подати клопотання про поновлення строку, якщо зможете обґрунтувати поважність причин його пропуску.

Паралельно з поданням позову до суду, можна звернутися до керівництва контролюючого органу або прокуратури зі скаргою на дії посадових осіб. Це може допомогти у вирішенні питання до судового розгляду.

Враховуючи складність справи, рекомендується проконсультуватися з адвокатом, який спеціалізується на адміністративних справах, для детального аналізу ситуації та підготовки позову.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы