Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Неправомірність адміністративного затримання.

1
13:54, 20.09.2024
Неправомірність адміністративного затримання.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, був незаконно зупинений та затриманий працівниками поліції під час мирного протесту, що відбувався у центрі міста. Вони нічого мені не пояснили, але винесли адміністративний протокол за порушення громадського порядку, хоча я не вчиняв нічого незаконного. Я був учасником мирного мітингу, ми мали відповідний дозвіл від місцевої влади, але поліція все одно використала силу. Після цього мене затримали, але відпустили через кілька годин без будь-яких пояснень. Що мені робити в такій ситуації? Чи маю я право оскаржити незаконні дії поліції, та як мені це зробити? Які документи мне потрібно зібрати, щоб довести свою невинуватість? Чи можу я вимагати компенсацію за незаконне затримання? Які мої права як громадянина в такій ситуації, та як я можу їх захистити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:31, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, яку ви описали, є кілька кроків, які ви можете вжити для захисту своїх прав та оскарження незаконних дій поліції.

1. **Оскарження адміністративного протоколу:** Ви маєте право оскаржити протокол про адміністративне правопорушення в суді. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП), ви можете подати скаргу до суду протягом 10 днів з моменту отримання копії протоколу (ст. 288 КУпАП). У скарзі слід зазначити, що ви не порушували громадський порядок і діяли в рамках закону.

2. **Документи та докази:** Зберіть всі наявні докази вашої участі у мирному зібранні. Це можуть бути фото- чи відеоматеріали, які підтверджують, що ви не вчиняли протиправних дій. Також важливо мати копію дозволу на проведення мирного зібрання, якщо такий був виданий. Зберіть контакти свідків, які можуть підтвердити ваші слова.

3. **Компенсація за незаконне затримання:** Ви маєте право вимагати компенсацію за незаконне затримання. Відповідно до статті 1176 Цивільного кодексу України, держава несе відповідальність за шкоду, завдану незаконними діями органів влади, у тому числі правоохоронних органів. Для цього вам потрібно звернутися до суду з позовом про відшкодування моральної та, за наявності, матеріальної шкоди.

4. **Заява до Державного бюро розслідувань (ДБР):** Ви можете подати заяву до ДБР про перевищення влади або службових повноважень з боку працівників поліції, що підпадає під статтю 365 Кримінального кодексу України.

5. **Консультація з адвокатом:** Рекомендується звернутися за правовою допомогою до адвоката, який допоможе скласти необхідні документи та представлятиме ваші інтереси в суді.

Захист ваших прав як громадянина України гарантується Конституцією України, зокрема статтею 39, яка передбачає право на мирні зібрання, та статтею 29, яка захищає від незаконного затримання. Важливо діяти в рамках закону і використовувати наявні правові механізми для захисту своїх прав.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы