Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Неправомірні дії державного органу

1
15:11, 21.09.2024
Неправомірні дії державного органу
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, зіткнувся з ситуацією, яка стосується адміністративного права й вимагає кваліфікованого юридичного втручання. Справа в тому, що місцевий орган виконавчої влади прийняв рішення про встановлення на моєму присадибному ділянці великого електронного табло, що інформує громадськість про різні події у нашому місті. За моїми даними, прийняття такого рішення було здійснено без проведення відповідних процедур громадського обговорення та без урахування моїх прав та інтересів як власника земельної ділянки. Водночас, як я зрозумів з відповідних норм адміністративного права, такі дії органів виконавчої влади мають підлягати обов'язковому обговоренню із зацікавленими сторонами. Я би хотів звернутися до юриста з питанням: які юридичні кроки я можу здійснити для того, щоб визнати дії органу виконавчої влади неправомірними та зобов'язати його відновити порушене право? Чи маю я право звернутися до суду із позовом про визнання такого рішення незаконним та його скасування? Які документи потрібно підготувати для цього? Які юридичні наслідки для органу виконавчої влади можуть випливати з такого рішення суду?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:31, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація дійсно потребує детального правового аналізу та відповідних дій. В першу чергу, слід звернутися до законодавства України, яке регулює питання встановлення інформаційних об'єктів на приватних земельних ділянках.

По-перше, відповідно до статті 319 Цивільного кодексу України, власник має право володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Будь-яке втручання у ці права має здійснюватися лише на підставі закону.

По-друге, згідно зі статтею 5 Закону України "Про адміністративну процедуру", рішення органів виконавчої влади, які можуть впливати на права та інтереси громадян, повинні прийматися з урахуванням процедур публічного обговорення, якщо такі передбачені законодавством. Якщо такі процедури не були дотримані, це може слугувати підставою для визнання рішення неправомірним.

Щодо ваших дій, ви маєте право звернутися до адміністративного суду з позовом про визнання рішення виконавчого органу незаконним та його скасування, згідно зі статтею 55 Конституції України та статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України. Для цього необхідно підготувати:

1. Позовну заяву, в якій викласти обставини справи, ваші вимоги та обґрунтування незаконності рішення.
2. Документи, що підтверджують ваше право власності на земельну ділянку.
3. Копії рішення органу виконавчої влади про встановлення електронного табло.
4. Докази недотримання процедури громадського обговорення (за наявності).
5. Всі інші документи, які можуть підтвердити вашу позицію (наприклад, фотоматеріали, свідчення сусідів, тощо).

Щодо юридичних наслідків для органу виконавчої влади, у разі задоволення позову судом, рішення про встановлення інформаційного табло буде скасовано, і орган зобов'язаний буде відновити ваше порушене право. Крім того, відповідні посадові особи можуть бути притягнуті до відповідальності за порушення законодавства.

Рекомендується також звернутися до кваліфікованого юриста для отримання більш детальної консультації та допомоги у підготовці документів до суду.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы