Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Неправомірні дії контролюючого органу

1
13:50, 22.09.2024
Неправомірні дії контролюючого органу
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, власник невеликого кафе в центрі Києва, нещодавно став об'єктом перевірки від Держпродспоживслужби. Контролюючий орган виявив незначні порушення санітарного законодавства, пов'язані з виробництвом кулінарії, і за це мною було накладено штраф. Проте, під час перевірки представник Держпродспоживслужби використав методи, які, на мій погляд, є неправомірними. Наприклад, він вимагав у кухарів виконувати його вказівки щодо приготування страв, які не відповідали санітарним нормам, і за це накладав штрафи. Крім того, він проводив перевірку без наявності мого представника, хоча я впевнений, що це протирічить адміністративному законодавству. Я хотів би взнати, чи маю я право оскаржити дії контролюючого органу, і якщо так, то яким чином це можна зробити? Які є законодавчі норми, які регулюють діяльність контролюючих органів і їх поведінку під час перевірок? Чи можу я розраховувати на скасування штрафів у випадку визнання дій контролюючого органу неправомірними?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:42, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ви маєте право оскаржити дії контролюючого органу, якщо вважаєте їх неправомірними. Відповідно до статті 8 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", суб'єкт господарювання має право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність посадових осіб органу державного нагляду (контролю) в адміністративному або судовому порядку.

Перевірки мають проводитися відповідно до встановлених процедур, і контролюючі органи повинні діяти в межах своїх повноважень. Стаття 10 цього ж закону передбачає, що перед початком перевірки представник органу державного нагляду (контролю) зобов’язаний пред’явити службове посвідчення, направлення на перевірку, а також забезпечити присутність представника суб'єкта господарювання або його повноважного представника. Відсутність такого представника на перевірці може бути підставою для визнання дій контролюючого органу неправомірними.

Що стосується висунутих вимог до ваших працівників, контролюючий орган не має права втручатися у виробничий процес таким чином, щоб це виходило за межі перевірки дотримання законодавства. Перевищення службових повноважень може бути підставою для оскарження дій посадової особи.

Ви можете подати скаргу на дії контролюючого органу до вищого органу або до суду. Якщо суд визнає дії контролюючого органу неправомірними, штрафи можуть бути скасовані. Важливо зібрати всі докази неправомірних дій, такі як свідчення працівників або будь-які інші документи, що підтверджують ваші претензії.

Крім того, стаття 19 Конституції України гарантує, що органи державної влади та їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Це загальне правило, яке підкріплює ваші права у випадку неправомірних дій з боку державних органів.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Ч.2 ст.182
19:01, 22.03.2014
Помощ при дтп
21:48, 21.08.2011
Управление ТС
11:39, 02.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы