Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

"Контроль за додержанням адміністративного законодавства

1
02:12, 23.09.2024
"Контроль за додержанням адміністративного законодавства
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Запитання: Я маю власний маленький бізнес, який базується на продажі харчових продуктів, і я стикнувся з низкою адміністративних проблем, що вимагають вашої юридичної допомоги. Мене перевірили представники відповідного контролюючого органу, і вони виявили декілька порушень, зокрема, недотримання санітарних норм, незадовільний стан обладнання, відсутність деяких дозвільних документів. У зв'язку з цим мені було накладено штрафи, і я доведений до адміністративної відповідальності. Але я вважаю, що перевірка була проведена з порушеннями: у мене не було повідомлення про перевірку, не було представлено посвідчення, не було складено акт перевірки. Я хотів би дізнатися, чи можна оскаржити результати такої перевірки та встановлення адміністративної відповідальності, які документи для цього потрібні, які є строки і порядок подачі такого оскарження, а також чи можна вимагати перевірку дій контролюючого органу і які мої права в цьому процесі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:38, 23.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашому випадку є можливість оскаржити результати перевірки контролюючого органу, якщо ви вважаєте, що вона була проведена з порушеннями. Відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", контролюючі органи зобов’язані дотримуватися певних процедур під час здійснення перевірок.

По-перше, ви повинні були бути попереджені про проведення планової перевірки не менше ніж за 10 днів до її початку (стаття 4 цього Закону). Якщо перевірка була позаплановою, вона повинна відповідати підставам, визначеним у статті 6 Закону ("Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності").

По-друге, уповноважені особи органу повинні пред'явити службове посвідчення та направлення на проведення перевірки (стаття 7 Закону).

Також має бути складено акт перевірки, який надається вам на підпис та ознайомлення. У випадку відсутності цих документів або неправомірних дій з боку контролюючих органів, ви маєте право оскаржити їх рішення.

Оскарження може бути подане в порядку адміністративного або судового розгляду. Ви можете звернутися зі скаргою до вищого органу контролюючого органу або подати адміністративний позов до суду. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, строк для подання адміністративного позову становить шість місяців з дня, коли ви дізналися або повинні були дізнатися про порушення ваших прав (стаття 122).

Для підготовки скарги або позову вам знадобляться документи, які підтверджують неправомірність дій контролюючого органу: копії актів перевірки (якщо вони були), документи, що підтверджують відсутність належного повідомлення про перевірку, пояснення свідків, якщо такі є, та інші документи, які можуть підтвердити вашу позицію.

Ви також маєте право звернутися до органів прокуратури зі скаргою на дії чи бездіяльність посадових осіб контролюючого органу, якщо вважаєте, що вони порушили законодавство під час проведення перевірки.

Ваші права у процесі оскарження включають право на ознайомлення з матеріалами справи, на подання додаткових доказів, на участь у розгляді справи, а також на оскарження рішення суду чи органу контролю у разі його несприятливості для вас.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы