Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заборона на використання дронів: правове регулювання

1
16:54, 20.09.2024
Заборона на використання дронів: правове регулювання
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я живу в малому містечку, на околицях якого розташована військова частина. Нещодавно я придбав дрон для особистого використання: я знімаю пейзажі, місцеві пам'ятки, проводжу аерофотозйомку для власного блогу. Однак, на початку минулого місяця мені прийшло повідомлення від місцевої влади, яке стверджує, що використання дронів на території мого міста заборонено через його близькість до військової частини. Мене цікавить, чи правомірне таке рішення? Чи може місцева влада обмежувати моє право використовувати дрон, і якщо так, то на основі яких норм адміністративного права? Чи є в Україні законодавче регулювання використання дронів, і якщо так, то які вимоги вони встановлюють? Чи можу я оскаржити рішення місцевої влади, і якщо так, то в якому порядку? Чи можуть бути відступлення від цих обмежень, наприклад, якщо я отримаю спеціальний дозвіл від військової частини? Які мої права та обов'язки в цій ситуації, і як мені краще діяти для захисту своїх інтересів?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:21, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні використання дронів регулюється кількома нормативними актами, включаючи Повітряний кодекс України та правила, встановлені Державною авіаційною службою України. Згідно з Повітряним кодексом України, безпілотні літальні апарати (дрони) підпадають під категорію повітряних суден, і їх використання має відповідати встановленим вимогам безпеки польотів.

Основні вимоги до використання дронів викладені в наказі Державної авіаційної служби України від 16 липня 2018 року № 565, яким затверджено Правила використання повітряного простору України. Відповідно до цих правил, польоти дронів заборонені в певних зонах, таких як зони обмеженого доступу, зони заборони польотів та зони тимчасово небезпечні. Військові частини зазвичай включаються в такі зони, оскільки їх безпека є пріоритетом.

Місцева влада може приймати рішення щодо обмеження використання дронів на підставі існуючих правил та в межах своїх повноважень, особливо якщо йдеться про безпеку критичних об'єктів, таких як військові частини. Таке рішення може бути визнане правомірним, якщо воно відповідає вимогам чинного законодавства та було прийняте в установленому порядку.

Ви можете оскаржити рішення місцевої влади, якщо вважаєте його неправомірним. Оскарження здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України. В такому разі рекомендується звернутися до адміністративного суду із позовом про визнання рішення незаконним, якщо ви вважаєте, що воно порушує ваші права.

Відступлення від обмежень можливі, якщо ви отримаєте спеціальний дозвіл від відповідних органів, зокрема від військової частини, в разі якщо це дозволено чинним законодавством. Це може вимагати додаткових процедур, таких як отримання погодження від органів цивільної авіації або військових.

Ваші права та обов'язки в цій ситуації включають дотримання встановлених правил повітряного простору, а також можливість ініціювати оскарження рішень, які ви вважаєте неправомірними. Для захисту своїх інтересів рекомендується проконсультуватися з юристом, що спеціалізується на адміністративному праві та авіаційних питаннях, щоб визначити найкращу стратегію дій.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы