Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Втрата документів під час адміністративного затримання

1
18:15, 20.09.2024
Втрата документів під час адміністративного затримання
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
В моєму випадку виникли значні сумніви щодо законності дій представників правоохоронних органів під час адміністративного затримання. Під час проведення адміністративних процедур було прямо заявлено, що мої особисті речі, зокрема, документи, які підтверджують мою особу, будуть вилучені. Однак після звільнення з-під варти, я не отримав серед своїх речей цих документів. З урахуванням норм Конституції України та інших нормативно-правових актів, мені важливо з'ясувати: які мають бути правові наслідки таких дій правоохоронних органів, чи є вони порушенням моїх конституційних прав та свобод, і які юридичні кроки я маю здійснити для захисту своїх прав та відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої цими діями? Крім того, які документи я маю подати до суду для підтвердження своїх вимог, і яким чином я можу довести порушення моїх прав в цьому випадку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:56, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації дії представників правоохоронних органів можуть бути розцінені як порушення ваших конституційних прав, зокрема права на особисту свободу та недоторканість, що гарантоване статтею 29 Конституції України. Відповідно до статті 34 Конституції України, кожен має право на свободу та особисту недоторканість, а вилучення особистих речей без належних підстав може бути розцінене як порушення цього права.

Згідно з статтею 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративне затримання може бути здійснене лише в разі необхідності для припинення адміністративного правопорушення, коли інші заходи впливу були вичерпані. Вилучення особистих речей можливе лише у випадках, передбачених законодавством, і з обов’язковим складанням протоколу, в якому повинні бути відображені всі вилучені речі.

Якщо ваші документи були вилучені без належного оформлення, це може свідчити про перевищення повноважень працівниками правоохоронних органів. Ви маєте право на відшкодування завданої шкоди, яке регулюється статтею 1176 Цивільного кодексу України, що передбачає відшкодування шкоди, завданої незаконними діями слідчих органів.

Для захисту своїх прав ви можете звернутися зі скаргою до прокуратури або суду. Відповідно до статті 55 Конституції України, кожен має право звертатися за захистом своїх прав до суду. Для цього необхідно подати позовну заяву, в якій викласти факти порушення ваших прав, а також додати докази, які можуть підтвердити ваші вимоги. Такими доказами можуть бути протоколи адміністративного затримання, свідчення свідків, відео- або аудіозаписи подій.

Важливо зібрати всі документи, що підтверджують факт вилучення речей та їх відсутність після звільнення. Ви також можете подати заяву про втрату документів до поліції та вимагати проведення службового розслідування щодо дій працівників, відповідальних за їх вилучення.

Якщо ви плануєте звернутися до суду з позовом про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, вам слід підготувати докази, які підтверджують понесені вами збитки. Це можуть бути квитанції, довідки про втрату доходу, медичні документи (якщо є моральна шкода). Слід враховувати, що суд може вимагати додаткові докази на підтвердження ваших заяв.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы