Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна відмова в наданні публічної інформації

1
02:00, 21.09.2024
Незаконна відмова в наданні публічної інформації
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, звернувся до одного з державних органів з запитом на отримання публічної інформації про проведення торгів на закупівлю медичного обладнання. Я вважаю, що ця інформація має велике суспільне значення, особливо в контексті поточної ситуації з коронавірусом. Однак, мій запит був відхилений з посиланням на те, що інформація має комерційну таємницю. Я не згоден з таким рішенням і хочу зрозуміти, чи є відмова в наданні публічної інформації з боку державного органу законною. Якими моїми діями може бути викликана перевірка законності такої відмови? Чи маю я право звернутися до суду з позовом про визнання такої відмови незаконною та обов'язкове надання вимаганої інформації? Чи є можливість використовувати в цьому випадку процедуру надзвичайного оскарження? І які юридичні аргументи можуть бути використані для підтвердження незаконності відмови в наданні публічної інформації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:49, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", кожен має право на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні розпорядників інформації (стаття 5). Відмова в наданні інформації може бути здійснена тільки на підставах, передбачених законом, зокрема, якщо інформація є конфіденційною, таємною або службовою (стаття 22).

Комерційна таємниця може бути підставою для відмови лише у випадку, якщо інформація дійсно підпадає під визначення комерційної таємниці згідно з Господарським кодексом України (стаття 505). Водночас, якщо інформація стосується використання бюджетних коштів або державного майна, вона не може бути віднесена до комерційної таємниці (ч. 5 ст. 6 Закону "Про доступ до публічної інформації").

Ви маєте право оскаржити відмову в наданні інформації. Відповідно до статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації", ви можете подати скаргу до керівника відповідного органу, вищого органу або Омбудсмена. Також є можливість звернутися до суду з адміністративним позовом щодо визнання відмови незаконною.

Процедура надзвичайного оскарження, як така, не передбачена, але судовий розгляд є ефективним способом вирішення питання. У суді ви можете аргументувати, що інформація не є комерційною таємницею, оскільки стосується використання бюджетних коштів, і що відмова порушує ваше право на доступ до публічної інформації.

Суд також може врахувати суспільну значимість інформації, особливо у світлі поточної епідеміологічної ситуації, яка потребує максимальної прозорості у питаннях закупівель медичного обладнання. Спираючись на ці юридичні аргументи, є ймовірність, що суд ухвалить рішення на вашу користь.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы