Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Відшкодування збитків з бюджету

1
13:10, 20.09.2024
Відшкодування збитків з бюджету
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я - власник малого підприємства, що займається продажем та ремонтом електроніки. Нещодавно мій бізнес потрапив під адміністративне провадження через невідповідність наших приміщень нормам протипожежної безпеки. В результаті, нам було накладено штраф, а також заборонено продовжувати діяльність до усунення порушень. Ми витратили значні кошти на реконструкцію приміщень, але після повторної перевірки, виявилося, що норми все ще не виконані. Це сталося через те, є певна неузгодженість в тлумаченні норм протипожежної безпеки між нами та відповідними органами. Внаслідок цього, ми втратили значну суму грошей та часу. Я хочу знати, чи можу я вимагати відшкодування з бюджету за збитки, які ми зазнали в результаті, на мою думку, необ'єктивної оцінки стану наших приміщень та невідповідного тлумачення норм протипожежної безпеки? Якщо так, то яка процедура подання такого вимоги, які документи потрібні і як довести свою правоту?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:20, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні питання відшкодування збитків, завданих неправомірними діями органів державної влади, регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ) та Кодексом адміністративного судочинства України (КАСУ).

Згідно з статтею 1173 ЦКУ, шкода, завдана фізичній особі або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування, відшкодовується державою або відповідним органом влади. Це означає, що ви можете подати позов про відшкодування збитків, якщо доведете, що дії контролюючого органу були неправомірними.

Процедура подання позову складається з кількох етапів:

1. **Звернення до органу**: Перед поданням позову до суду ви можете звернутися до органу, який здійснював перевірку, з вимогою перегляду їхнього рішення. Це дасть можливість врегулювати ситуацію на досудовій стадії.

2. **Підготовка документів**: Слід зібрати всі необхідні документи, які підтверджують ваші витрати на реконструкцію, а також результати перевірок і висновки спеціалістів, що підтверджують відповідність приміщень нормам. Корисно буде мати незалежну експертизу, яка підтвердить вашу правоту.

3. **Подання позову до суду**: Якщо орган не задовольнив вашу вимогу, ви маєте право подати позов до адміністративного суду. Згідно з КАСУ, позовна заява подається у письмовій формі і повинна містити всі необхідні відомості про позивача, відповідача, обставини справи, а також вимоги позивача з обґрунтуванням.

4. **Доведення неправомірності дій**: У суді необхідно буде довести, що дії або рішення контролюючого органу були неправомірними. Це можна зробити, подавши докази, які підтверджують вашу правоту, наприклад, незалежні експертні висновки.

5. **Судовий розгляд**: Суд приймає рішення на основі поданих доказів. Якщо суд задовольнить ваш позов, буде винесено рішення про відшкодування збитків.

Важливо також враховувати, що строки для звернення до суду обмежені. Згідно з статтею 122 КАСУ, адміністративний позов може бути поданий протягом шести місяців з дня, коли позивач дізнався або міг дізнатися про порушення своїх прав.

Рекомендується отримати консультацію юриста, який спеціалізується на адміністративному праві, щоб забезпечити правильність підготовки документів і ведення справи в суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы