Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Зміна статусу земельної ділянки: від поля до дачі.

1
01:14, 25.09.2024
Зміна статусу земельної ділянки: від поля до дачі.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником земельної ділянки площею 2 гектари, яка знаходиться в сільській місцевості і відноситься до категорії земель сільськогосподарського призначення. Останнім часом я погодився на пропозицію місцевого сільського голови про організацію на цій ділянці спільного садівництва для мешканців села. Згодом, використовуючи цю ділянку для садівництва, я вирішив змінити її статус на дачну. Але, звернувшись в місцеву адміністрацію, я зіткнувся з проблемою: мені відмовили у зміні статусу землі, посилаючись на те, що ця ділянка входить в зону сільськогосподарських угідь і не може бути використана під інше призначення. Мені потрібна консультація юриста з адміністративного права: чи можна якось вирішити цю проблему? Чи є можливість змінити статус земельної ділянки, якщо вона вже використовується не за прямим призначенням? Які юридичні кроки маю я зробити, щоб мій земельний участок було змінено з сільськогосподарського на дачний? Чи потрібно проводити перезонування землі або існують інші варіанти вирішення цього питання?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:04, 25.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Згідно з земельним законодавством України, зміна цільового призначення земельних ділянок є складною процедурою, яка потребує дотримання певних юридичних умов та порядку. Основні положення щодо зміни цільового призначення земель визначені у Земельному кодексі України.

По-перше, відповідно до статті 20 Земельного кодексу України, зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування в межах їхньої компетенції. Для ініціювання цієї процедури необхідно подати заяву до відповідного органу, яка буде розглянута на предмет відповідності земельним планам, генеральним планам населених пунктів та іншій містобудівній документації.

По-друге, якщо земельна ділянка входить до категорії сільськогосподарських угідь, для зміни її цільового призначення на землі для садівництва або дачного будівництва необхідно провести процедуру перезонування. Це може включати отримання дозволу від місцевих органів влади, а також проведення експертної оцінки та затвердження нової містобудівної документації (стаття 186 Земельного кодексу України).

По-третє, слід врахувати, що перезонування земель сільськогосподарського призначення може мати обмеження, встановлені законодавством, зокрема, Законом України "Про охорону земель". Тому важливо перевірити, чи не підпадає ваша ділянка під такі обмеження.

Крім того, можливість зміни цільового призначення може залежати від конкретних рішень місцевих органів влади, які регулюють використання земель у вашому регіоні, а також від наявності затвердженої містобудівної документації.

Для реалізації зазначеного процесу рекомендується:

1. Подати офіційну заяву до органу місцевого самоврядування з проханням про зміну цільового призначення земельної ділянки.
2. Провести консультації з місцевим земельним відділом для з'ясування можливостей і умов зміни цільового призначення.
3. Отримати висновок землевпорядника або відповідної організації щодо можливості та процедури перезонування.
4. У разі негативної відповіді, розглянути можливість оскарження рішення в адміністративному порядку або через суд, якщо вважаєте, що ваші права порушені.

Крім того, звернення до кваліфікованого юриста з адміністративного права може допомогти у підготовці необхідних документів та в супроводі процесу зміни цільового призначення землі.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы