Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина: як поділити майно без заплутань?

1
18:14, 27.09.2024
Спадщина: як поділити майно без заплутань?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як правильно розподілити спадкове майно між спадкоємцями, якщо в спадку залишилося нерухоме майно (будинок) та грошові засоби, але між спадкоємцями виникли розбіжності щодо часток кожного з них у спадку? Які юридичні кроки потрібно вжити для врегулювання цієї ситуації згідно з чинним законодавством України? Чи можна уникнути судового розгляду цього питання?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:52, 27.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У разі виникнення розбіжностей щодо розподілу спадкового майна між спадкоємцями, чинне законодавство України передбачає кілька кроків для врегулювання цієї ситуації.

По-перше, важливо враховувати положення Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), який регулює спадкові відносини. Згідно з частиною 1 статті 1220 ЦК України, спадкування може здійснюватися за заповітом або за законом. Якщо заповіту немає, то спадкування відбувається за законом, і частки спадкоємців визначаються відповідно до черговості, встановленої статтями 1258-1267 ЦК України.

По-друге, спадкоємці можуть укласти між собою спадковий договір, який визначить порядок розподілу спадкового майна. Це дозволено статтею 1246 ЦК України. У випадку, якщо всі спадкоємці згодні укласти такий договір, вони можуть уникнути судового розгляду.

Якщо спадкодавець залишив заповіт, то розподіл майна відбувається відповідно до його волі, за винятком випадків, передбачених статтями 1241 та 1242 ЦК України, які встановлюють право на обов'язкову частку для окремих категорій спадкоємців.

У разі неможливості досягнення згоди між спадкоємцями шляхом переговорів або укладення спадкового договору, спадкоємцям слід звернутися до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину. Згідно зі статтею 1298 ЦК України, нотаріус має право виступити посередником у вирішенні спорів, якщо всі спадкоємці згодні на таке посередництво.

Якщо жоден із наведених вище способів не привів до врегулювання розбіжностей, спадкоємцям доведеться звертатися до суду для вирішення питання про розподіл спадкового майна. Судовий розгляд відбувається на підставі позовної заяви, поданої однією із зацікавлених сторін відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу України.

Отже, для уникнення судового розгляду спадкоємцям варто в першу чергу спробувати домовитися мирним шляхом, уклавши спадковий договір або звернувшись до нотаріуса для медіації. У разі відсутності згоди, вирішення питання через суд залишається єдиним варіантом.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы