Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність майна: як правильно оформити заповіт?

1
11:14, 27.09.2024
Спадкоємність майна: як правильно оформити заповіт?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мої батьки підтримують ідею скласти заповіт, оскільки мають певний майновий стан. Я не знаю, як правильно підготувати документ, щоб уникнути можливих спірів та конфліктів між спадкоємцями у майбутньому. Які вимоги законодавства України щодо складання заповіту? Чи потрібно звертатися за допомогою до нотаріуса? Які обов'язкові елементи та умови повинні бути враховані для запобігання можливих проблем у майбутньому?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:02, 27.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Складання заповіту в Україні регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ), зокрема розділом VI, главою 85. Заповіт є особистим розпорядженням фізичної особи на випадок своєї смерті щодо свого майна, яке дозволяє визначити спадкоємців та умови успадкування. Щоб уникнути можливих конфліктів між спадкоємцями, необхідно дотримуватися певних вимог та порад.

1. **Форма заповіту**: Заповіт повинен бути складений у письмовій формі, підписаний заповідачем і засвідчений нотаріусом (ст. 1247 ЦКУ). У разі, якщо особа не може підписати заповіт власноруч через фізичні вади, він може бути підписаний іншою особою в присутності нотаріуса.

2. **Зміст заповіту**: Заповіт має містити чіткі розпорядження щодо розподілу майна між спадкоємцями. Заповідач може визначити як коло спадкоємців, так і їх частки в спадщині. Також можливе встановлення додаткових умов для отримання спадщини (ст. 1248 ЦКУ).

3. **Нотаріальне посвідчення**: Звернення до нотаріуса є обов'язковим для засвідчення заповіту. Нотаріус перевіряє відповідність заповіту вимогам законодавства, що зменшує ризик оскарження документа в майбутньому (ст. 1251 ЦКУ).

4. **Заповіт на випадок смерті подружжя**: Законом передбачено можливість складання спільного заповіту подружжя, який визначає порядок розпорядження спільним майном (ст. 1243 ЦКУ).

5. **Ревокація та зміни заповіту**: Заповідач має право в будь-який час скасувати або змінити свій заповіт, склавши новий або зробивши відповідні зміни у вже існуючому (ст. 1254 ЦКУ).

6. **Обов'язкова частка у спадщині**: Важливо врахувати право на обов'язкову частку у спадщині, яке мають неповнолітні або непрацездатні діти, непрацездатні вдова (вдівець) та батьки (ст. 1241 ЦКУ).

Звернення до нотаріуса не лише забезпечить юридичну коректність заповіту, але й допоможе уникнути тлумачних помилок. Це також може бути корисним для консультації з питань, які можуть викликати спір у майбутньому.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы