Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Складнощі з реєстрацією земельної ділянки

1
14:10, 21.09.2024
Складнощі з реєстрацією земельної ділянки
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я володію невеликою земельною ділянкою в сільській місцевості, яку було успадковано від бабусі, але проблема полягає в тому, що ділянка ніколи не була офіційно зареєстрована. Сусід, який проживає поруч, твердить, що частина моєї землі належить йому, і він має документи, які це підтверджують. Проте, я знайшов старі кадастрові мапи, де чітко видно, що межа проходить інакше. Чи можу я використовувати ці карти як доказ моїх прав на землю? Які кроки я повинен зробити для офіційної реєстрації землі на моє ім'я, якщо сусід не погоджується з моїми доказами і вимагає провести новий землевпорядний огляд? Які мої права і обов'язки в цьому процесі? Чи можу я відмовитись від участі в землевпорядному огляді, якщо вважаю його непотрібним? І які будуть наслідки, якщо я це зроблю?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:39, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація стосується права власності на земельну ділянку та процедури її реєстрації. В Україні право власності на землю регулюється Земельним кодексом України та Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Для початку, карти, які ви знайшли, можуть бути використані як один з доказів у разі спору. Однак, для офіційного визнання ваших прав на земельну ділянку, важливо мати зареєстроване право власності.

1. **Кроки для реєстрації земельної ділянки:**

- **Зверніться до органів місцевого самоврядування** або до державного кадастрового реєстратора для отримання інформації про вашу ділянку. Ви можете подати запит на отримання витягу з Державного земельного кадастру.

- **Зверніться до землевпорядної організації** для виготовлення технічної документації із землеустрою. Це може включати в себе проведення землевпорядного огляду, якщо межі ділянки потребують уточнення.

- **Подайте документи на реєстрацію права власності** до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або нотаріуса, які мають доступ до Державного реєстру речових прав.

2. **Ваші права і обов'язки:**

- Ви маєте право звертатися до суду для захисту своїх прав на землю, якщо сусід оскаржує вашу власність (ст. 152 Земельного кодексу України).

- Ви зобов'язані з'ясувати та уточнити межі ділянки у разі, якщо вони є спірними, для уникнення подальших конфліктів.

3. **Щодо землевпорядного огляду:**

- Ви не зобов'язані погоджуватись на новий землевпорядний огляд, якщо вважаєте його непотрібним. Однак, відмова від участі може ускладнити вирішення спору без судового втручання.

- Якщо ви відмовитесь від огляду, сусід може ініціювати судовий процес, і суд може зобов'язати вас провести такий огляд для вирішення спору.

Враховуючи ситуацію, розумним буде спробувати досягти згоди з сусідом або звернутися за правовою допомогою до юриста, щоб визначити найкращий план дій у цій ситуації.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы