Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Проблеми з місцевим самоврядуванням: незаконні рішення

1
21:46, 20.09.2024
Проблеми з місцевим самоврядуванням: незаконні рішення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, проживаю в маленькому містечку, де діє власне місцеве самоврядування. Нещодавно було прийнято рішення про будівництво великого промислового підприємства прямо поруч з житловою зоною. Це рішення викликало бурхливе обговорення серед мешканців, адже більшість вважає його незаконним. Ми вважаємо, що прийняття такого рішення порушує наші конституційні права на благоприємне довкілля та безпечне життя. Також ми підозрюємо, що при голосуванні були порушені процедурні норми, а саме не було забезпечено достатню кількість голосів для прийняття рішення. Спроби звернутися до місцевого самоврядування з цим питанням не призвели до результату. Мені потрібна юридична допомога: які мої права в цій ситуації? Які процедури маю бути дотримані при прийнятті таких рішень? Які є законні шляхи вирішення цього питання? Чи можливо визнати дане рішення незаконним та вимагати його перегляду? Можливо, є інші шляхи захисту моїх прав в рамках адміністративного права?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:06, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації є кілька важливих аспектів, які варто врахувати для захисту своїх прав.

По-перше, згідно з Конституцією України, кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля (стаття 50). Це право включає в себе можливість впливу на прийняття екологічно значущих рішень.

По-друге, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначає, що органи місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити участь громадськості в прийнятті рішень, які можуть впливати на умови життя населення. Це може включати проведення громадських слухань або консультацій з громадськістю (статті 13, 42).

Щодо процедурних норм прийняття рішень, важливо перевірити, чи було дотримано вимоги до кворуму та голосування, визначені регламентом місцевої ради. Невиконання цих вимог може бути підставою для оскарження рішення.

Якщо ви вважаєте, що рішення було прийняте з порушенням закону, ви маєте право звернутися до суду з адміністративним позовом. Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, такі рішення можуть бути оскаржені у суді за місцем знаходження органу, що прийняв рішення (стаття 19).

Також, з метою захисту екологічних прав, можна звернутися до уповноваженого з прав людини або до органів державного екологічного контролю, таких як Державна екологічна інспекція України.

Важливим інструментом може стати проведення громадських слухань або ініціювання місцевого референдуму, якщо це передбачено статутом територіальної громади.

Крім того, варто зібрати всі докази, які свідчать про недотримання процедур або негативний вплив будівництва на довкілля, і залучити фахівців-екологів для підготовки відповідних висновків.

У підсумку, ваші дії можуть включати судове оскарження рішення, звернення до органів державної влади та залучення громадськості для максимального впливу на ситуацію.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы