Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Недотримання встановлених термінів видачі дозвільних документів

1
18:34, 22.09.2024
Недотримання встановлених термінів видачі дозвільних документів
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, звернувся до місцевого органу виконавчої влади з метою отримання дозволу на реконструкцію нежитлової будівлі. Згідно норм адміністративного законодавства, установлено певні терміни розгляду таких звернень та видачі відповідних дозволів. Однак, попри те, що я вчасно подав всі необхідні документи та дотримався всіх формальностей, орган виконавчої влади не встиг видаї дозвіл у встановлений законодавством термін. Які дії я можу здійснити у такій ситуації? Чи є порушенням відсутність відповіді на моє звернення у встановлений термін з боку органу виконавчої влади? Які наслідки для органу виконавчої влади передбачає таке порушення? Чи можу я звернутися до суду з позовом про визнання дій (бездіяльності) органу виконавчої влади незаконними та вимогами про видачу дозволу на реконструкцію нежитлової будівлі? Чи потрібно спочатку звернутися до вищестоящого органу виконавчої влади або можна відразу звернутися до суду?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:09, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Згідно з законодавством України, органи виконавчої влади зобов'язані розглядати звернення громадян в установлений строк. Відповідно до статті 20 Закону України "Про звернення громадян", звернення повинні бути розглянуті і вирішені невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів з дня отримання.

Якщо орган виконавчої влади не видав дозвіл у встановлений строк, це може розглядатися як порушення законодавства про звернення громадян. У такому випадку громадянин має право:

1. Подати скаргу до вищестоящого органу виконавчої влади чи до керівника відповідного органу, який не виконав свої обов'язки щодо розгляду звернення. Це передбачено статтею 16 Закону України "Про звернення громадян".

2. Звернутися до суду з позовом про визнання бездіяльності органу виконавчої влади незаконною та вимогою видати відповідний дозвіл. Відповідно до статті 55 Конституції України, кожен має право звертатися до суду для захисту своїх прав і свобод від порушень з боку державних органів.

3. Вимагати відшкодування матеріальної чи моральної шкоди, якщо така була завдана внаслідок бездіяльності органу виконавчої влади, у порядку, передбаченому Цивільним кодексом України.

Звернення до суду не обов'язково має передувати зверненню до вищестоящого органу, оскільки право на судовий захист гарантоване Конституцією України і може бути реалізоване без попереднього звернення до інших інстанцій. Однак, подання скарги до вищестоящого органу може бути ефективним способом вирішення питання швидше та без додаткових витрат на судовий розгляд.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы