Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів у державній службі

1
14:22, 21.09.2024
Конфлікт інтересів у державній службі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України та державний службовець, стикнувся з такою ситуацією - я займаю посаду керівника департаменту в одному з міністерств, а мій брат є власником приватної компанії, яка спеціалізується на наданні послуг, що напряму пов'язані з діяльністю мого департаменту. Відповідно, між нами є потенційний конфлікт інтересів. Ще складніше ситуацію робить той факт, що на даний момент моє міністерство розглядає декілька комерційних пропозицій від різних компаній, включаючи компанію мого брата, на надання послуг. Я відчуваю тиск з боку брата, але хочу діяти в інтересах держави і з урахуванням законодавства. Як мені краще вчинити в цій ситуації? Які можуть бути юридичні наслідки, якщо я прийму рішення на користь компанії мого брата? Чи є в законодавстві України норми, що регулюють такі ситуації, коли родичі займають посади, що можуть викликати конфлікт інтересів? Які є механізми запобігання та вирішення конфлікту інтересів в державному секторі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:06, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли між вашими службовими обов’язками та приватними інтересами вашого брата може виникнути конфлікт інтересів, ключовою є ваша відповідальність дотримуватися норм законодавства України, що регулюють питання запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", конфлікт інтересів означає суперечність між приватним інтересом особи та її службовими або представницькими повноваженнями, що може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень (стаття 1).

Оскільки ваш брат є власником компанії, яка претендує на співпрацю з вашим департаментом, це може становити реальний конфлікт інтересів. Згідно зі статтею 28 цього ж закону, ви зобов'язані вжити заходів для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, таких як:

1. Негайно повідомити свого безпосереднього керівника або спеціальний орган (наприклад, Національне агентство з питань запобігання корупції - НАЗК) про наявність конфлікту інтересів.
2. Уникнути участі у прийнятті рішень щодо тендеру, у якому бере участь компанія вашого брата.
3. Передати виконання відповідних службових обов'язків іншій особі, якщо це можливо.

Якщо ви не вживете відповідних заходів і приймете рішення на користь компанії вашого брата, це може розцінюватися як корупційне правопорушення, що призведе до адміністративної або кримінальної відповідальності, зокрема, за статтею 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення або статтею 364 Кримінального кодексу України.

Для запобігання конфлікту інтересів важливо дотримуватися вимог закону та діяти прозоро. Ви маєте можливість звернутися до НАЗК для отримання консультації щодо дій у вашій конкретній ситуації. Це допоможе захистити вас від можливих юридичних наслідків і зберегти репутацію як державного службовця.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы