Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Конфлікт інтересів у державному органі

1
02:00, 23.09.2024
Конфлікт інтересів у державному органі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, стикнувся з незвичайною ситуацією, що вимагає глибокого розуміння адміністративного права. Мені потрібно зрозуміти, які мої права та обов'язки в ситуації, коли я працюю в державному органі, і одночасно є суб'єктом підприємницької діяльності. Звучить просто, але діалося так. Я працюю в одному з міністерств, де нашим завданням є регулювання певної галузі економіки. З іншого боку, я - співвласник компанії, що працює в цій же галузі. Я розумію, що тут може виникнути конфлікт інтересів, особливо, якщо наше міністерство буде розглядати питання, що можуть вплинути на мою компанію. Чи може це вважатися порушенням адміністративного права? Чи повинен я відмовитися від своєї ділової діяльності або ж можу продовжувати працювати, дотримуючись певних правил? Чи є в Україні закони, що регулюють такі ситуації, або ж все залежить від конкретних обставин? І які можливі наслідки для мене, якщо буде виявлено, що я порушив правила?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:22, 23.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Відповідно до законодавства України, ситуація, коли державний службовець одночасно є суб'єктом підприємницької діяльності, може потенційно створювати конфлікт інтересів. Це регулюється Законом України "Про запобігання корупції" та Законом України "Про державну службу".

Закон "Про запобігання корупції" визначає конфлікт інтересів як суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень. Стаття 28 цього Закону вимагає від державних службовців вжити заходи щодо усунення конфлікту інтересів, зокрема шляхом відмови від виконання відповідних повноважень.

Також Закон України "Про державну службу" в статті 12 забороняє державним службовцям займатися підприємницькою діяльністю, окрім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту.

У вашій ситуації слід звернути увагу на можливість виникнення конфлікту інтересів та впливу цього на виконання службових обов'язків. Якщо ваші службові обов'язки вимагають прийняття рішень, що можуть вплинути на вашу компанію, це може бути розцінено як конфлікт інтересів.

У разі виявлення порушення законодавства про конфлікт інтересів, можливі наслідки включають дисциплінарну відповідальність, а в окремих випадках – адміністративну або кримінальну відповідальність.

Рекомендується повідомити безпосереднього керівника або спеціальний підрозділ з питань запобігання корупції про потенційний конфлікт інтересів та вжити заходів для його усунення. Це може включати відмову від участі в прийнятті рішень, що стосуються вашої компанії, або передачу частки в управління іншій особі.

Таким чином, для уникнення можливих правових наслідків і забезпечення дотримання законодавства, важливо проаналізувати всі аспекти вашої ситуації та вжити відповідних заходів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Зразок скарги
09:44, 23.06.2015

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы