Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Конфлікт інтересів у державному органі

1
16:33, 20.09.2024
Конфлікт інтересів у державному органі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як працівник державного органу, зіткнувся з ситуацією, яка, на мою думку, може бути кваліфікована як конфлікт інтересів. В моєму підрозділі було прийнято рішення про закупівлю певного виду товарів у конкретної компанії, яка, як виявилося, належить брату голови моєї структурної підрозділу. Я стурбований, оскільки вважаю, що це рішення було прийнято не на основі об'єктивних критеріїв, адже є інші постачальники, що пропонують аналогічну продукцію за нижчою ціною. Я хотів би зрозуміти, чи може ця ситуація бути визнана порушенням адміністративного права, які юридичні наслідки можуть настати для голови підрозділу, якщо його вину буде доведено, і які кроки я маю зробити для виявлення цього порушення. Крім того, мене цікавить, чи можуть бути для мене негативні наслідки, якщо я звернуся до відповідних органів з інформацією про цей конфлікт інтересів.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:21, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашому випадку ситуація, пов'язана з можливою закупівлею товарів у компанії, що належить близькій особі голови вашого підрозділу, може бути кваліфікована як конфлікт інтересів. Відповідно до статті 1 Закону України "Про запобігання корупції", конфлікт інтересів визначається як суперечність між приватними інтересами особи та її службовими повноваженнями, яка може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень.

Виявлення конфлікту інтересів є важливим аспектом для забезпечення законності та прозорості діяльності державних органів. Відповідно до статті 28 цього ж закону, у разі виявлення конфлікту інтересів, посадова особа повинна негайно повідомити про це безпосереднього керівника або уповноважений підрозділ з питань запобігання корупції.

Якщо вина голови вашого підрозділу буде доведена, можливими наслідками для нього можуть бути дисциплінарна відповідальність, звільнення з посади або інші заходи, передбачені статтями 65-67 Закону України "Про запобігання корупції". Крім того, за певних умов можливе притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 364 Кримінального кодексу України, якщо буде встановлено зловживання владою або службовим становищем.

Щодо ваших дій, рекомендується письмово повідомити про конфлікт інтересів керівництво вашого органу або уповноважений підрозділ з питань запобігання корупції. Це забезпечить офіційне фіксування вашого звернення та ініціює проведення відповідної перевірки.

Щодо можливих негативних наслідків для вас, варто зазначити, що законодавство України передбачає захист осіб, які повідомляють про корупційні правопорушення. Відповідно до статті 53 Закону України "Про запобігання корупції", особи, які повідомляють про порушення, мають право на захист від переслідувань та дискримінації у зв'язку з їх повідомленнями.

Таким чином, при наявності підозри щодо конфлікту інтересів, важливо діяти відповідно до законодавства та повідомити про це компетентні органи, що дозволить забезпечити законність та прозорість процесів у вашому підрозділі.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы