Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Справа про аліменти: як змусити батька сплачувати?

1
23:13, 27.09.2024
Справа про аліменти: як змусити батька сплачувати?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, молода мати одиначка, звернулася до батька мого дитини з вимогою сплати аліментів для нашого спільного дитини. Проте батько відмовляється сплачувати аліменти, посилаючись на відсутність офіційного шлюбу між нами. Які правові дії я можу підприйняти для змушення батька сплатити аліменти? Чи можливо це зробити без судового рішення? Які є мої права та обов'язки у цій ситуації згідно з українським законодавством?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:01, 28.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації, навіть за відсутності офіційного шлюбу, ви маєте право вимагати аліментів на утримання спільної дитини. Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати свою дитину незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі.

Якщо батько дитини відмовляється добровільно сплачувати аліменти, ви можете скористатися такими правовими механізмами:

1. **Добровільна угода**: Можна спробувати укласти добровільну угоду про сплату аліментів. Це можливо за умови, що батько дитини погодиться на такі умови. Угода повинна бути завірена нотаріусом.

2. **Судовий порядок**: Якщо добровільна угода не можлива, ви можете звернутися до суду з позовом про стягнення аліментів. Для цього вам потрібно подати позовну заяву до суду за місцем проживання відповідача або за вашим місцем проживання (стаття 109 Цивільного процесуального кодексу України).

3. **Докази батьківства**: У випадку, якщо батько оспорює своє батьківство, може виникнути необхідність у встановленні факту батьківства через суд. Це здійснюється на підставі статті 128 Сімейного кодексу України, яка передбачає можливість встановлення батьківства в судовому порядку.

Ви маєте право на отримання аліментів з моменту звернення до суду, а також можливість вимагати їх за минулий період, але не більше ніж за три роки (стаття 191 Сімейного кодексу України).

Вашим обов'язком як матері є подача всіх необхідних документів та доказів, що підтверджують батьківство та необхідність утримання дитини. Це можуть бути свідоцтво про народження дитини, довідки про доходи, витрати на дитину та інші документи, що підтверджують ваші вимоги.

Таким чином, навіть без офіційного шлюбу, ви маєте законне право вимагати аліменти на утримання дитини, і у випадку відмови батька добровільно виконувати цей обов'язок, ви можете звернутися до суду для захисту своїх прав і прав дитини.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы