Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Спадкові питання: як поділити майно після смерті рідної сестри?

1
15:03, 27.09.2024
Спадкові питання: як поділити майно після смерті рідної сестри?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Звернулася до юриста з Мелітополя, оскільки моя рідна сестра не залишила заповіту перед смертю, але у неї було кілька нерухомостей та банківський рахунок. Я не знаю, як правильно поділити це майно між собою, батьками та іншими спадкоємцями. Чи можна уникнути конфліктів та поділити майно за законом, якщо немає заповіту? Яка процедура спадкування у такій ситуації та які дії потрібно вжити для розподілу спадщини? Буду вдячна за консультацію та рекомендації щодо вирішення цієї складної ситуації.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:31, 27.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли спадкодавець не залишив заповіту, спадкування відбувається за законом. Згідно зі статтями 1216-1224 Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадкування за законом відбувається у визначеній черговості. В першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця, той з подружжя, який пережив, та батьки. Якщо таких спадкоємців немає або вони відмовляються від спадщини, право переходить до наступної черги.

Щоб розпочати процедуру спадкування, необхідно звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (місцем останнього проживання спадкодавця) з заявою про прийняття спадщини. Згідно зі статтею 1269 ЦКУ, строк для подання такої заяви становить шість місяців з моменту відкриття спадщини.

Нотаріус відкриває спадкову справу, перевіряє наявність інших спадкоємців та складає заповітну справу. Після закінчення шестимісячного строку нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину, в якому зазначаються всі спадкоємці та їх частки в спадковому майні.

Щоб уникнути конфліктів, рекомендується провести переговори з іншими потенційними спадкоємцями та, за можливості, узгодити розподіл спадкового майна. Це може бути оформлено у вигляді договору про поділ спадщини, який можна укласти після отримання свідоцтва про право на спадщину.

Якщо досягти домовленості не вдається, будь-який із спадкоємців може звернутися до суду для вирішення питання про поділ спадщини відповідно до часток, встановлених законом. У таких випадках суд керується положеннями статті 1278 ЦКУ.

Отже, ключовими кроками є своєчасне звернення до нотаріуса, фіксація часток спадкоємців та, за необхідності, судовий розгляд для врегулювання спорів.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы