Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Спадкоємне право: як розподілити майно після смерті батьків?

1
22:47, 27.09.2024
Спадкоємне право: як розподілити майно після смерті батьків?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як чоловік з Тисменицького району, стикнувся з проблемою спадкоємного права після смерті своїх батьків. Вони залишили певне майно, але у мене виникли сумніви щодо правильності розподілу цього майна між спадкоємцями. Чи може юрист допомогти мені з'ясувати, які кроки потрібно підприйняти для вирішення цієї ситуації згідно чинного законодавства України? Які права і обов'язки мають спадкоємці у подібних випадках, і які юридичні процедури слід виконати для врегулювання спадщини? Чи можна розпочати спадковий процес без співпраці з адвокатом, або все ж таки краще скористатися юридичною допомогою?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:15, 27.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Після смерті батьків, їхнє майно переходить у спадщину, і цей процес регулюється Цивільним кодексом України, зокрема розділом VI, який стосується спадкового права. Для початку, важливо знати, що спадщина відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця (ст. 1221 ЦК України).

Перший крок - це звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Згідно зі статтею 1269 ЦК України, спадкоємці мають подати заяву про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця. Якщо цей строк пропущено, його можна поновити через суд, якщо є поважні причини.

Спадкоємці можуть прийняти спадщину або відмовитися від неї (ст. 1273 ЦК України). Прийняття спадщини може бути як фактичним (вчинення дій, що свідчать про прийняття спадщини), так і юридичним (подання заяви нотаріусу).

Розподіл спадщини проводиться між спадкоємцями першої черги (діти, другий з подружжя, батьки) в рівних частках, якщо немає заповіту чи інших підстав для зміни черговості (ст. 1261 ЦК України).

Щодо необхідності юридичної допомоги, теоретично можна розпочати спадковий процес самостійно. Однак, у випадках, коли є сумніви щодо правильності розподілу спадщини, наявність конфлікту між спадкоємцями або інші складнощі, звернення до юриста може бути дуже корисним. Юрист допоможе з оформленням документів, наданням консультацій щодо прав та обов’язків спадкоємців, а також представлятиме інтереси в суді, якщо виникнуть спори.

Таким чином, хоча законодавство не вимагає обов'язкової участі адвоката, його допомога може суттєво спростити процес і зменшити ризик помилок.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы