Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Питання сплати штрафу за порушення дорожнього руху

1
16:08, 21.09.2024
Питання сплати штрафу за порушення дорожнього руху
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, на початку цього місяця став учасником дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої було виявлено, що я перевищив швидкість на 20 км/год. За це мені було винесено адміністративний штраф за порушення Правил дорожнього руху. Однак, я на момент вчинення порушення не був водієм автомобіля, а був пасажиром. Водій автомобіля, яким я їхав, був моїм другом, який відмовився від мого пропозиції заплатити штраф. Я вже сплатив штраф, але мені це не зручно, оскільки я не був винуватцем порушення. Яким чином я можу відновити справедливість в цій ситуації? Чи можу я оскаржити рішення про накладення штрафу, враховуючи, що я вже його сплатив? Чи можу я вимагати від водія, який вчинив порушення, компенсації вартості сплаченого мною штрафу? Чи буде така вимога відповідати нормам адміністративного права України? Які документи і докази мені потрібно зібрати для цього? Чи можу я звернутися з цим питанням до суду, і якщо так, то до якого саме суду? Чи можливо у цій ситуації використати медіацію або інші альтернативні способи врегулювання суперечок?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:22, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації можливість оскарження адміністративного штрафу, навіть після його сплати, дійсно існує. Відповідно до статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Якщо ви вже сплатили штраф, це не позбавляє вас права на оскарження.

Щоб оскаржити постанову, вам необхідно подати скаргу до суду, який виніс постанову, або до адміністративного суду за місцем вашого проживання. У скарзі варто навести докази того, що ви не були водієм автомобіля на момент порушення. Це можуть бути свідчення водія, свідків, записи з камер спостереження або інші докази, які підтверджують вашу невинуватість.

Щодо компенсації вартості сплаченого штрафу від водія, можна розглянути вимогу про відшкодування збитків у порядку цивільного судочинства. Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними діями іншої особи, підлягає відшкодуванню. Для цього необхідно зібрати документи, які підтверджують факт сплати штрафу вами та винуватість водія: квитанції про сплату штрафу, пояснення водія, свідчення свідків.

Ви можете звернутися до місцевого загального суду за місцем проживання або за місцем проживання водія. Щодо медіації чи інших альтернативних способів врегулювання спорів, це можливо, якщо обидві сторони згодні на такий підхід. Медіація може бути ефективною, якщо ви прагнете досягти мирного врегулювання конфлікту без тривалих судових розглядів.

Отже, ви маєте кілька варіантів дій, і для ефективного вирішення питання варто проконсультуватися з юристом, який зможе допомогти зі складанням необхідних документів та представлятиме ваші інтереси в суді або в процесі медіації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы