Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне звільнення з роботи: що робити?

1
17:41, 27.09.2024
Незаконне звільнення з роботи: що робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як чоловік, був звільнений з роботи без викладення обґрунтованих причин та без відповідного попередження. Мої права як працівника були порушені, і я не знаю, як відстояти свої інтереси. Питання для юриста: Які кроки мені потрібно підприйняти в разі незаконного звільнення з роботи? Чи маю я право на компенсацію та які юридичні документи мені потрібно зібрати для подання скарги на недодержання законодавства про працю?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:40, 27.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У випадку незаконного звільнення з роботи, передусім необхідно звернути увагу на кілька важливих аспектів українського законодавства, яке регулює трудові відносини. Відповідно до Кодексу законів про працю України (КЗпП), звільнення працівника повинно здійснюватися з дотриманням певних процедур та вимог.

1. **Перевірка підстав для звільнення**: Згідно зі статтею 40 КЗпП, звільнення може бути здійснене лише за певними підставами, такими як скорочення штату, систематичне невиконання обов'язків тощо. Якщо ваше звільнення не відповідає жодній з цих підстав, воно може бути визнано незаконним.

2. **Попередження про звільнення**: Відповідно до статті 49-2 КЗпП, у разі звільнення з ініціативи роботодавця, працівник повинен бути письмово попереджений про це не пізніше ніж за два місяці. Якщо цього не було зроблено, це також є порушенням.

3. **Оскарження звільнення**: Ви маєте право оскаржити своє звільнення. Для цього потрібно звернутися до місцевого суду з позовною заявою про визнання звільнення незаконним та поновлення на роботі. Стаття 233 КЗпП передбачає, що працівник може звернутися до суду протягом трьох місяців з дня вручення копії наказу про звільнення.

4. **Компенсація**: Якщо суд визнає ваше звільнення незаконним, відповідно до статті 235 КЗпП, ви маєте право на виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різницю в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи.

5. **Необхідні документи**: Для підготовки позовної заяви вам знадобляться копії трудового договору, наказу про звільнення, будь-які інші документи, які стосуються вашої трудової діяльності (наприклад, листування з роботодавцем, якщо таке було), а також свідчення колег або інших осіб, які можуть підтвердити факт порушення ваших прав.

6. **Звернення до профспілки**: Якщо ви є членом профспілки, ви можете звернутися до неї за допомогою в захисті ваших прав. Відповідно до статті 247 КЗпП, профспілки мають право представляти інтереси працівників у трудових спорах.

З метою забезпечення ефективного захисту своїх прав, рекомендується звернутися за консультацією до юриста, який спеціалізується на трудовому праві. Це допоможе вам належним чином підготуватися до судового розгляду і підвищити шанси на успішне вирішення справи.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы