Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне затримання: як боротися?

1
16:52, 20.09.2024
Незаконне затримання: як боротися?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, поважаючи закони нашої держави, зіткнувся з досить складною ситуацією, яка стосується адміністративного права, і конкретно - адміністративного затримання. Цікаво, які мої права та обов'язки в такій ситуації, як правильно поводитися, щоб не порушити закон і водночас захистити свої права. Отже, моя проблема полягає в тому, що мене затримали представники державної влади за порушення, якого я не скоював. За їхніми словами, я нібито порушив правила дорожнього руху, але при цьому вони не надали мені жодних доказів цього порушення. Я вважаю, що моє затримання було незаконним, але я не знаю, як відстояти свої права в цій ситуації. Чи можу я вимагати наявність відеозапису мого так званого порушення? Які кроки мені слід зробити, щоб відстояти свої права? Чи є якісь особливості, які я маю врахувати в процесі захисту своїх прав? Як мені довести свою невинуватість і чи можу я вимагати відшкодування моральної шкоди від держави за незаконне затримання? Чи можу я звернутися до суду з цим питанням, і якщо так, то як правильно підготувати всі необхідні документи? Як мені довести, що затримання було незаконним? Чи можу я вимагати перевірки дій поліцейських, які затримали мене? Чи можу я звернутися до омбудсмена з цим питанням?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:39, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У випадку адміністративного затримання важливо знати свої права та обов'язки, а також дії, які можна вжити для захисту своїх прав. Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути надано можливість ознайомитися з доказами та надати свої пояснення або заперечення.

1. **Права при затриманні**: Відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", поліцейські зобов'язані надати обґрунтування затримання, пояснити ваші права, зокрема право на адвоката, та повідомити про причини затримання (статті 31, 29).

2. **Вимога доказів**: Ви маєте право вимагати надання доказів вашого нібито правопорушення. Якщо йдеться про порушення правил дорожнього руху, зазвичай це можуть бути відеозаписи з камер спостереження або відеореєстраторів поліцейських.

3. **Оскарження дій правоохоронців**: Ви можете звернутися зі скаргою на дії поліцейських до їх керівництва або до суду. Згідно зі статтею 55 Конституції України, кожен має право оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб.

4. **Звернення до суду**: Ви можете подати позов до адміністративного суду щодо визнання затримання незаконним та можливого відшкодування моральної шкоди. Для цього необхідно підготувати позовну заяву з детальним описом ситуації, доказами та вимогами (стаття 18 Кодексу адміністративного судочинства України).

5. **Перевірка дій поліцейських**: Ви можете подати заяву до Державного бюро розслідувань України для перевірки законності дій поліцейських.

6. **Звернення до омбудсмена**: Ви маєте право звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (омбудсмена) з відповідною скаргою. Це може бути додатковий канал для захисту ваших прав.

Для успішного захисту своїх прав важливо зібрати всі можливі докази, які підтверджують вашу правоту, включаючи свідчення очевидців, будь-які документи, записи розмов тощо. Також рекомендується звернутися за допомогою до кваліфікованого адвоката, який може надати професійну юридичну підтримку у вашій справі.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы