Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна відмова в наданні публічної інформації.

1
17:06, 20.09.2024
Незаконна відмова в наданні публічної інформації.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, подав запит на отримання публічної інформації в одну з державних установ. Проте, мені було відмовлено без обґрунтування причин такої відмови, що, на мою думку, є порушенням моїх прав на доступ до публічної інформації, гарантованих Конституцією України та Законом України "Про доступ до публічної інформації". Які мої подальші дії в такій ситуації? Чи можу я оскаржити дії державної установи в суді, та які юридичні аргументи я можу використати для обґрунтування своєї позиції? Чи є можливість притягнути до адміністративної відповідальності осіб, які відмовили мені в наданні інформації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:29, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли вам було відмовлено в наданні публічної інформації без обґрунтування, ви маєте право оскаржити такі дії державної установи. Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", відмова в задоволенні запиту на інформацію має бути обґрунтованою, з посиланням на конкретну норму закону, яка передбачає таку відмову.

Ваші подальші дії можуть включати наступні кроки:

1. **Письмове оскарження до вищої інстанції**: Ви можете подати скаргу на дії установи до її керівника або до вищого органу. У скарзі необхідно вказати, що відмова була надана без належного обґрунтування, що порушує ваші права.

2. **Скарга до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини**: Відповідно до частини 3 статті 23 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ви можете звернутися до Уповноваженого з прав людини для захисту своїх прав.

3. **Оскарження в суді**: Ви маєте право звернутися до адміністративного суду з позовом про оскарження дій або бездіяльності державного органу. Частина 2 статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації" передбачає, що особа має право оскаржити відмову в наданні інформації в судовому порядку.

Для обґрунтування своєї позиції в суді ви можете використовувати наступні юридичні аргументи:

- Порушення статті 34 Конституції України, яка гарантує право на інформацію.
- Недотримання вимог статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо обґрунтованості відмови.
- Відсутність законних підстав для відмови, передбачених статтею 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", де визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні інформації.

Щодо притягнення до адміністративної відповідальності, стаття 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за ненадання інформації. Ви можете звернутися до правоохоронних органів із заявою про адміністративне правопорушення, якщо вважаєте, що посадові особи порушили ваше право на доступ до інформації.

Захист своїх прав через всі доступні правові механізми допоможе забезпечити їх дотримання та підвищити прозорість діяльності державних установ.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы