Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконні дії державних службовців: що робити?

1
22:09, 20.09.2024
Незаконні дії державних службовців: що робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, стикаюся з проблемою, яка виникла у процесі взаємодії з представниками державної влади. Мене турбує ситуація, пов'язана з діями державного службовця, які, на мою думку, виходять за межі його компетенції та суперечать діючому законодавству. Конкретно, він вимагає від мене виконання певних дій, що не передбачені нормами адміністративного права та можуть порушити мої права та законні інтереси. Він вказує на розпорядження, яке було видано його керівництвом, але я не впевнений у його законності. Водночас, мені важко зрозуміти, чи правильно я розумію норми адміністративного права в даному контексті, а також які мають бути мої дії у даній ситуації. Хотілося б зрозуміти, чи можу я відмовитися від виконання вимог державного службовця, мотивуючи це невідповідністю його вимог нормам адміністративного права? Чи можу я вимагати від нього письмового підтвердження своїх вимог, і якщо так, то як правильно це зробити? Чи можу я оскаржити дії державного службовця та як це зробити відповідно до законодавства? Ці та інші питання, пов'язані з захистом моїх прав в рамках взаємодії з органами державної влади, ставлять мене в складне положення, і я хотів би отримати професійну юридичну допомогу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:39, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У Вашій ситуації, як громадянин України, ви маєте право захищати свої права та законні інтереси у відносинах з представниками державної влади, керуючись нормами чинного законодавства України.

1. **Відмова від незаконних вимог**: Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Якщо вимоги державного службовця не відповідають цим критеріям, ви маєте право відмовитися від їх виконання.

2. **Письмове підтвердження вимог**: Ви можете вимагати від державного службовця надання письмового підтвердження його вимог. Це можна зробити шляхом письмового звернення до відповідного органу або службової особи із запитом про надання офіційного документа, що підтверджує правомірність таких вимог. Згідно з Законом України "Про звернення громадян", ви маєте право на отримання відповіді на ваше звернення.

3. **Оскарження дій державного службовця**: Якщо ви вважаєте, що дії державного службовця порушують ваші права, ви можете оскаржити їх. Це можна зробити шляхом подання скарги до вищестоящого органу або посадової особи, згідно з процедурою, визначеною Законом України "Про звернення громадян". Крім того, згідно зі статтею 55 Конституції України, ви маєте право на судовий захист своїх прав. Для цього можна звернутися до адміністративного суду з позовом про визнання дій чи бездіяльності державного службовця незаконними.

4. **Професійна юридична допомога**: Рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста для отримання професійної допомоги, що дозволить вам краще зрозуміти ваші права та можливості їх захисту в конкретній ситуації.

Важливо діяти в рамках правового поля, зберігаючи всі документи та докази, які можуть підтвердити вашу позицію в разі необхідності.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы