Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Днём Юриста в Украине!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Надмірне втручання держави у діяльність приватного бізнесу

1
14:29, 22.09.2024
Надмірне втручання держави у діяльність приватного бізнесу
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є власником приватного підприємства, яке займається продажем відновлювальних джерел енергії. Нещодавно місцева державна адміністрація вирішила впровадити нову ініціативу, що передбачає перехід на відновлювані джерела енергії для всіх державних установ у нашій області. Це в принципі хороша новина для мого бізнесу, але проблема полягає в тому, що адміністрація вимагає від мене продажу продукції за нижчими цінами, ніж я встановив. Я розумію, що вони намагаються зекономити державні кошти, але це має негативний вплив на мій бізнес. Я хотів би знати, чи є таке втручання законним? Чи має держава право регулювати ціни на мою продукцію? Які мої права та обов'язки в цій ситуації? Чи можу я відмовитися від цієї угоди, не наражаючись при цьому на санкції з боку держави? Як мені врегулювати цю ситуацію, щоб вона була вигідною для мого бізнесу, не порушуючи при цьому законодавства?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:29, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація потребує ретельного аналізу з урахуванням законодавства України щодо регулювання цін та державних закупівель.

По-перше, слід зазначити, що відповідно до статті 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення", ціни на товари, що реалізуються на ринку, є вільними, за винятком випадків, коли держава встановлює державні регульовані ціни з метою захисту суспільних інтересів. Однак, регулювання цін на відновлювальні джерела енергії не входить до переліку товарів з державним ціновим регулюванням, тому вимога про зниження цін є неправомірною, якщо вона не підкріплена відповідним нормативно-правовим актом.

По-друге, щодо державних закупівель, слід керуватися Законом України "Про публічні закупівлі". Ваша участь у тендерах на постачання продукції державним установам є добровільною. Відповідно до статті 5 цього закону, закупівлі здійснюються на засадах добросовісної конкуренції та недискримінації учасників. Ці вимоги забороняють адміністрації встановлювати умови, які дискримінують або необґрунтовано обмежують вас як учасника.

Ви маєте право відмовитися від укладення договору на умовах, які вважаєте невигідними, оскільки законодавство не передбачає обов'язку продавати продукцію за цінами, визначеними покупцем без згоди продавця. Важливо також зазначити, що відмова від укладення договору на умовах, які ви вважаєте невигідними, не може бути підставою для накладення санкцій, якщо ви не порушуєте умови вже чинного договору або законодавства.

Для врегулювання ситуації, ви можете запропонувати адміністрації розглянути можливість укладення багаторічних контрактів або інші форми співпраці, які могли б забезпечити стабільність вашого бізнесу та врахувати інтереси обох сторін. Також корисно буде звернутися за консультацією до юриста, спеціалізованого у сфері публічних закупівель, щоб забезпечити дотримання всіх необхідних правових процедур.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации


Таможня авто
11:27, 01.07.2011

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы